Ile kosztuje wykonanie strony internetowej?

Różne strony, różne ceny

Strona stronie nierówna, stąd też cena wykonania będzie różna dla każdego projektu. Wszystko zależy od tego:

·         Ile strona ma mieć podstron, zakładek etc., czyli jak bardzo ma być rozbudowana

·         Czy strona zawiera skomplikowaną grafikę

·         Czy na stronie mają znajdować się zdjęcia z płatnych baz zdjęć

·         Czy strona ma mieć funkcję CMS, czyli panel administracyjny, który pozwala na jej łatwą edycję

·         Czy strona ma mieć inne wersje językowe

·         Czy ma być tylko internetową wersją czy także mobilną

·         Czy strona ma być zintegrowana z innymi kanałami social media

·         Czy strona ma zawierać blog

·         Czy strona ma mieć galerię zdjęć lub realizacji video

·         Czy strona ma zawierać obszerne katalogi produktów i usług

Zależnie od tego, jak strona ma wyglądać, jej koszt wykonania będzie się wahał od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

 

Czemu to tyle kosztuje?

Wykonanie strony internetowej kosztuje sporo, bo wymaga od twórców skoordynowania wielu działań. Aby dobrze zrobić stronę, firma IT musi przede wszystkim poznać potrzeby klienta – czemu potrzebuje strony WWW, do kogo chce ją skierować, jakie ma produkty i usługi do zaoferowania, jaka jest wielkość jego firmy, kto jest największą jego konkurencją itd. Wywiad musi być dogłębny, bo strona stanowi wizytówkę klienta. Do tego dochodzi nienaganność wykonania, czystość i poprawność kodu, dobranie wysokiej jakości tekstów oraz grafiki, a także – w razie potrzeby – wykonanie kilku wersji językowych i dopasowanie strony do urządzeń mobilnych. Wykonanie niektórych stron WWW zajmuje nawet miesiące. Nie dziwi zatem, że wynagrodzenie za takie projekty musi być odpowiednie.Tanio nie znaczy dobrze

Pewnie uda ci się znaleźć w sieci bardzo tanie oferty wykonania stron WWW. Uważaj na nie – tanio nie znaczy dobrze. Może się okazać, że zostanie ci parę groszy w portfelu, ale za to dostaniesz stronę niechlujną, brzydką i raczej odstraszającą niż zachęcającą klientów do skorzystania z twoich usług.

 

Zgłoś się po wycenę twojego projektu strony WWW– Inprox chętnie pomoże! Jesteśmy firmą IT: Gdańsk, Gdynia i Sopot to obszary naszej działalności. Napisz do nas, jeśli potrzebujesz strony internetowej!