+48 690 889 959 biuro@inprox.pl

Integracje systemów

Współpraca jako klucz do sukcesu.

Integracje systemów informatycznych

Połącz wiele systemów w jeden sprawnie działający organizm.
integracje


Integracja to automatyzacja

Każda infrastruktura informatyczna w jakimś stopniu jest heterogeniczna posiadając rozwiązania od różnych producentów, z różnych okresów lub w różnych technologiach. Pomimo tego większość tych systemów musi ze sobą współpracować lub jest po prostu ze sobą powiązana pewnym zbiorem danych bądź użytkowników.

Prowadzi to więc do przepisywania ręcznie danych z systemu do systemu, tworzenia manualnych zestawień czy duplikowania zbiorów danych dla każdego z systemów. Rozwiązaniem na taki stan rzeczy jest zastosowanie integracji ( połączenia ) dwóch lub większej liczby działających systemów w celu zautomatyzowania działań lub uproszczenia budowy systemu, co wprost przekłada się na jego objętość. Jednorazowa inwestycja przynosi zyski latami, ponieważ zmniejsza koszty i czas pracy personelu Twojej Firmy.PRZYKŁADOWE INTEGRACJE

Sprawdź, co jeszcze może posiadać Twój system.FACEBOOK

Facebook pozwala na zintegrowanie rejestracji i logowania by uproscić dostęp do Twojego systemu.
Dodatkowo posiada możliwość automatycznego zamieszczania danych z systemu na stronie serwisu FB, pobieranie listy znajomych, weryfikacji zamieszczanych postów i wiele innych udogodnień.

Nasze integracje systemów
amazon

AMAZON (AWS)

Amazon Web Services oferuje niemal nieskończoną ilość usług w chmurze. Od zdalnej mocy obliczeniowej, przez storage po usługi wspierające tworzenie o utrzymywanie aplikacji mobilnych. Obecne trendy tworzenia systemów komputerowych zmierzają ku wynoszeniu logiki do zewnętrznych wysokowydajnych i bezpiecznych systemów największych graczy na rynku. Chętnie zintegrujemy Twoja aplikację z AWS.


GOOGLE DRIVE

Dysk GOOGLE to bardzo wdzięczne i relatywnie proste do implementacji środowisko do przechowywania plików wykorzystywanych w Twoich systemach w chmurze. Google daje możliwość skorzystania z prostego RESTowego API oraz bardziej zaawansowanego RealTime API. Warto rozważyć użycie takiego rozwiązania w firmowych aplikacjach.

google drive
arduino

ARDUINO

Platforma ARDUINO w obecnym wydaniu pozwala na zarządzanie dowolnym urządzeniem i pomiar dosłownie każdego parametru środowiska. Nasi inżynierowie tworzą dedykowane układy elektroniczne, następnie programują je pod komunikację przez API dostępne po sieci ethernet. Finalnie integrują tak przygotowany system z działającą już w organizacji aplikacją biznesową, która tego wymaga.


GOOGLE MAPS API

Obecnie każdy chce móc lokalizować swoje przesyłki, pracowników, samochody czy usterki. Niestety samo wyświetlenie się koordynatów to za mało. Google jednak pozwala w relatywnie prosty sposób po zintegrowaniu z ich usługą pokazywać położenie na mapie, przeliczać odległości, szacować czas przemieszczenia się oraz wytyczać obszary. To jedna z najczęstszych integracji jakie dokonujemy.

google maps
raspberry PI

RASPBERRY PI

Raspberry PI to minikomputer dedykowany między innymi do niecodziennych rozwiązań takich jak monitorowanie środowiska, odtwarzacz multimediów, serwer monitoringu i wiele innych. Wielokrotnie konfigurowaliśmy ten mikrokomputer z odpowiednimi sensorami i aparaturą, by finalnie w bezpieczny sposób udostępnić zbierane dane do istniejącego systemu zleceniodawcy, który te dane miał pozyskiwać lub miał sterować zewnętrznym urządzeniem.

01.

PROJEKT INTEGRACJI

W pierwszym kroku należy poznać oczekiwania biznesowe Klienta oraz zweryfikować możliwości techniczne. Następnie należy zdecydować jakie systemy i w jakim zakresie będą integrowane. Dokonać szacunku kosztów i sporządzić projekt wraz z harmonogramem.

02.

KONFIGURACJA ZDALNEJ USŁUGI

Najczęściej integrujemy istniejący już system z nowym systemem lub usługą w chmurze. W pierwszej kolejności należy dokonać stosownych modyfikacji i konfiguracji parametrów tej usługi, by można było rozpocząć proces wymiany danych między integrowanymi systemami.

03.

STWORZENIE API DLA SYSTEMU

W kolejnym kroku nadchodzi czas na przygotowanie macierzystego systemu do integracji. W tym celu najczęściej tworzymy zestaw metod i klas odpowiedzialnych za przetwarzanie wymienianych danych oraz budujemy API, które wprost pozwoli na odbieranie i wysyłanie infromacji między integrowanymi systemami.

04.

TESTOWANIE i MONITOROWANIE

Ostatnim krokiem jest przeprowadzenie testów kompletności funkcjonalnej, wydajności oraz reakcji systemów na anomalie w komunikacji między nimi. Szczególnie istotne jest zweryfikowanie jakości pracy systemów podczas problemów na poziomie sieci komputerowej. Po udanych testach należy monitorować poprawność funkcjonowania takiego zintegrowanego super systemu.

NASI KLIENCI

Posiadamy w swoim portfolio największe Polskie firmy