+48 608 206 721 biuro@inprox.pl

Sieci teleinformatyczne

Zawsze medium dla danych jest sieć urządzeń IT

Sieci komputerowe i telefoniczne

Projektujemy, tworzymy i administrujemy w pełnym zakresie.
sieci komputerowe

Transmisja informacji

To proces polegający na przesyłaniu dowolnej wiadomości między nadawcą a odbiorcą, zapisanej określonym, zrozumiałym dla obu stron kodem i po określonej drodze. W celu przeprowadzenia transmisji (przesłania widomości) mogą być wykorzystane media transmisyjne przewodowe lub bezprzewodowe. W ogólnym przypadku może istnieć więcej niż jeden odbiorca nadawanej informacji. Jeśli wiadomość adresowana jest tylko do wybranej grupy spośród puli potencjalnych odbiorców, mówimy o multicastingu, a jeśli wiadomość celowo przeznaczona jest dla wszystkich bez żadnych ograniczeń – broadcastingu. W przypadku sieci komputerowych, takich jak np. Internet, stosuje się specjalne rozgłoszeniowe adresy IP o określonej standardowo postaci. Transmisja na duże odległości odgrywa szczególną rolę, gdyż zapewnia przepływ danych między ośrodkami współpracującymi ze sobą, oddalonymi od siebie nawet o tysiące kilometrów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii, może się ona odbywać w czasie rzeczywistym, z zagwarantowaną, wysoką jakością.


Zarządzanie sieciami

Konfiguracja urządzeń

Konfigurujemy przełączniki sieciowe oraz routery. Gwarantujemy wysoką funkcjonalność sieci w każdym jej aspekcie, zapewniając przy tym najwyższe bezpieczeństwo.

Sieci VPN

Charakteryzują się dużą efektywnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Aby zapewnić poufność przesyłanym danym w trakcie połączenie VPN stosowane jest szyfrowanie.

Routing dynamiczny/statyczny

Pomożemy Ci dobrać najlepszą formę trasowania dla Twojego przedsiębiorstwa. W zależności od wielkości sieci i wymagań stawianych przez Ciebie usprawnimy jego działanie.

Instalacje wysokiej dostępności

Gwarancja sprawności systemu w razie awarii pojedynczych komponentów, pełna skalowalność i serwis systemu w ruchu to tylko niektóre zalety zastosowania technologii HA lub HPC.

LoadBalancing

Jest to mechanizmem równoważnia obciążenia sieci, który gwarantuje płynne i stabilne działanie usług IT.

Tunelowanie usług

Tworzy jedną sięć nawet dla bardzo oddalonych od siebie oddziałów. Dzięki temu wszystkie Twoje dane są bezpieczne tak jakby pozostawały w jednej strukturze geograficznej.

Posiadamy szeroką gamę dostawców sprzętu sieciowego oraz preferencyjne ceny!

Sprawdz >

Projektowanie i budowa sieci

Nasza oferta obejmuje projektowanie i budowę sieci w technologii miedzianej, światłowodowej oraz bezprzewodowej.

Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie projektowania, budowy nowych i modernizacji już istniejących sieci komputerowych. W czasie tworzenia projektu skupiamy się nad takimi elementami jak rozplanowanie okablowania, rozmieszczenie sprzętu sieciowego, pokrycie sygnałem w przypadku sieci bezprzewodowych, stworzenie schematu adresowania, zgodności ze standardami TIA/EIA czy rozplanowanie funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu tworzone przez nas sieci są skalowalne, dostosowane do wykorzystania najnowszych technologii, zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych, a punkty dystrybucyjne są łatwo dostępne dla personelu technicznego. Całość naszych prac zawsze kończymy testami całej infrastruktury oraz szczegółową dokumentacją.Okablowanie strukturalne

Projektujemy i budujemy sieci strukturalne w oparciu o kable miedziane i światłowody, a także wykonuje dedykowane instalacje elektryczne na potrzeby infrastruktury teleinformatycznej.

Sieci bezprzewodowe WIFI

Doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu sieci bezprzewodowych dla rozwiązań biurowych oraz przemysłu pozwoliło nam na opracowanie kompleksowej oferty w zakresie dostawy bezpiecznych rozwiązań, opartych o sprawdzone standardy i praktyki bezpieczeństwa stosowane w sieciach WIFI.

Budowa serwerowni

Specjalizujemy się również w budowie serwerowni. Oferowane przez nas rozwiązania cechują się wysoką jakością wykonania, innowacyjnością technologiczną oraz szczególną troską o bezpieczeństwo danych

projektowanie sieci komputerowych

Monitorowanie sieci

Zapobiegaj awariom zanim jeszcze powstaną.

System monitoringu środowiska IT umożliwia obserwację czy podstawowe funkcje infrastruktury IT, o znaczeniu krytycznym dla organizacji działają poprawnie. W razie awarii gwarantuje on natychmiastową reakcję specjalisty, co przekłada się na mozliwie szybkie usunięcie usterki.

Systemy telefoniczne

Zarządzamy fizycznymi maszynami, wirtualizacją oraz systemami serwerowymi

Oferujemy szereg rozwiązań

Wprowadzamy najnowocześniejsze rozwiązania telekomunikacyjne.
Budujemy, zarządzamy i konfigurujemy systemy telefoniczne, wykorzystując najbardziej efektywne rozwiązania i wdrażając sprzęt najlepszych producentów na rynku telekomunikacyjnym.

Centrale telefoniczne
Instalujemy i przystosowujemy centrale telefonicznych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. W ramach usługi oferujemy całe spektrum rozwiązań jak np. numery wewnętrzne, przekierowania, nagrywanie rozmów, uprawnienia czy system komunikatów.
Sys. telekonferencyjne
Oferujemy systemy telekonferencyjne i wideokonferencyjne, które umożliwiają nie tylko komunikację między odległymi ośrodkami, ale również tłumaczenia, przesyłanie szczegółowych danych czy rejestrację spotkania w czasie rzeczywistym.
Telefonia VoIP
Jest to świetna propozycja dla wszystkich firm, które pragną ograniczyć koszty przy jednoczesnym usprawnieniu komunikacji telefonicznej. Dziąki nam możesz zaprojektować, zainstalać i skonfigurować, a następnie zarządzaż i i modernizać swój system telefoniczny.
systemy dla CallCenter
Jest to pakiet rozwiązań automatyzujących i optymalizujących zarządzanie relacjami z Klientem. Proponowane przez nas rozwiązania pozwalają na automatyczne wybieranie i odbieranie połączeń wraz z kolejkowaniem i rejestrowaniem, tworzenie statystyk, ciche dołączanie do rozmów czy system oceny konsultantów. Rozwiązania te oferujemy zarówno w modelu gdzie instalacja odbywa się w firmie Klienta, jak również w modelu usługowym, wykorzystującym zasoby w chmurze.
Nagrywanie rozmów
W wielu firmach zajmujących się telefoniczną obsługą Klienta staje się ono niezbędnym elementem systemu telekomunikacyjnego. Wdrażane przez nas systemy pozwalają na jednoczesne nagrywanie wielu rozmów na wskazanych stanowiskach, włącznie z ich szyfrowaniem i łatwym do nich dostęp. Za pomocą tej technologii możesz zwiększać kwalifikacje swojego personelu kontaktującego się telefoniczne z Klientami i kontrahentami, dbać o wysoką jakość obsługi i rozstrzygać sporne kwestie z nim.
Bramy GSM/VoIP
To nowoczesne rozwiązania dla Twojej firmy w zakresie komunikacji, które pozwalają m.in. na połączenie linii telefonicznej pomiędzy centralą IP, a tradycyjną centralą telefoniczną. Ponadto wiele z bram IP i GSM umożliwia łączenie linii ISDN oraz linii analogowych do dowolnego serwera telekomunikacyjnego, działającego w technologii IP. Dzięki temu przede wszystkim zwiększysz elastyczność swojej telefonii oraz zmniejszysz co miesięczne rachunki za nią.
Aplikacje telefoniczne (CTI)
System integrujący telefon sieci publicznej oraz central PBX z komputerem działającym w sieci LAN w celu tworzenia zautomatyzowanych usług opartych na serwerze (TServer) i łączu CTI (łącze pomiędzy centralą telefoniczną, a serwerem).
Systemy telefoniczne

Dostawcy rozwiązań

Współpracujemy z wiodącymi światowymi i polskimi producentami sprzętu oraz oprogramowania telekomunikacyjnego, których rozwiązania prawidłowo wdrożone i zastosowane pozwalają zoptymalizować i zautomatyzować pracę Twojego przedsiębiorstwa.  • cisco
  • asterisk
  • polycom
  • grandstream
  • slican

Audyty sieci

Wykorzystaj nasze doświadczenie na temat sieci komputerowych wykonując audyt własnej infrastruktury. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wykryć elementy, zmniejszające jej bezpieczeństwo czy wydajność.

Pomiary sieci

Dostarczamy gotowe platformy chmurowe w modelu Private Cloud oraz Public Cloud od A do Z. Projektujemy infrastrukturę, dobieramy sprzęt najwyższej klasy oraz najnowocześniejsze i najstabilniejsze oprogramowanie do zarządzania chmurą.

Inwentaryzacje

Oferujemy wytworzenie bazy informacji na temat firmowej infrastruktury sieciowej, a w tym sieciowych urządzeń aktywnych, stacji roboczych, komputerów przenośnych oraz okablowania strukturalnego. Powstała w tym procesie dokumentacja pozwoli ocenić wydajnośc, ryzyko oraz pozwoli w łatwiejszy sposób zarządzać i rozbudowywać sieć firmową.

NASI KLIENCI

Posiadamy w swoim portfolio usług informatycznych największe Polskie firmy
Zarezerwuj termin